autopowiadamiacz

nieruchomość  
transakcja
miejscowość
wpisz swój adres email:

kontakt

PIONIER Nieruchomości


ul. Kaszubska 52
Szczecin 70-226
Telefon: (91) 488-40-40
Telefon: (91) 488-40-45

Fax: (91) 488-40-60
E-mail: pionier@pionier.nieruchomosci.pl godziny otwarcia:
pon. - piątek: od 9:00 do 18:00 sobota:          od 10 do 14


Dodatkowe informacje

 
    SYSTEM  KUPNA - SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
System sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie i wyklucza możliwość oszustwa.  Pieniądze - do momentu ostatecznego wydania tytułu własności - deponowane są na koncie powierniczym (tzw. ESCROW ACCOUNT) i zostają przekazane sprzedającemu dopiero po zamknięciu wszystkich formalności prawnych. Ten system gwarantuje pewność i bezpieczeństwo dla obu stron transakcji.
 
 
    PODATKI
W USA płaci się roczny podatek od nieruchomości.  Podatek nieruchomości to kwota w wysokości około 2% ceny zawartej w umowie kupna/sprzedaży w danym roku.
 
 
    UTRZYMANIE NIERUCHOMOŚCI
Ubezpieczenie nieruchomości -  koszt zależy od wartości nieruchomości jak i jej położenia.  HOA fee (Home Owners Association) - to opłata miesięczna wspólnoty. Zależy od klasy osiedla, zwykle wynosi około 200 - 600 USD miesięcznie, w zależności od wielkości apartamentu.  W ramach tej opłaty mieszkańcy maja zapewnione utrzymanie basenu/centrum odnowy (spa), kortów tenisowych, dostęp do siłowni, Valet parking (parkowanie i podstawianie samochodu na życzenie), etc.
 
 
    MOŻLIWOŚCI SPRZEDAŻY
Floryda należy do stanów o najwyższej płynności nieruchomości w USA, i jednej z najwyższych na świecie.  Jest to związane z tym, ze przeprowadza się tam bardzo wielu ustatkowanych amerykanów po przejściu na emeryturę, a także elita finansowa z całego świata posiada tam nieruchomości.

Poza tym Floryda jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych ściągającym corocznie  dużą liczbę turystów ze Stanów Zjednoczonych i z całego świata. W związku z tym, nieruchomości na tym rynku łatwo i szybko sie sprzedają.  Koszt sprzedaży wynosi 6-7% od wartości transakcji.
 
 
    INSPEKCJA TECHNICZNA
Przy zakupie proponujemy państwu przeprowadzenie tzw. Inspekcji apartamentu / domu.  Licencjonowany na terenie danego stanu Inspektor sprawdza nieruchomość pod względem ewentualnych niedociągnięć (sprawdza dokładny stan techniczny, system klimatyzacji / AC, elektrykę, sprzęt AGD, basen, dach, itp.) i sporządza listę wskazującą na ewentualne defekty, które  z kolei sprzedający zobowiązany jest naprawić przed dokonaniem transakcji.  Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczanie interesów kupującego.  Koszt inspekcji to około 300-500 USD w zależności od wielkości sprawdzanego obiektu.

 

 

    FINANSOWANIE
Istnieja 3 możliwosci finansowania inwestycji:
  • GOTÓWKA
  • Pożyczka z banku amerykańskiego.  Współpracujemy z rożnymi instytucjami finansowymi, które gotowe są finansować nabywane nieruchomości przez cudzoziemców na terenie Stanów Zjednoczonych.  Warunkiem jednak jest posiadanie min. 30 wkładu; 50 % gotówki oraz listu z referencjami z polskiego banku.   Oprocentowanie pożyczek na nieruchomości w USA aktualnie wynosi około 7%. 
  • Pożyczka z banku polskiego. Wiele banków na terenie naszego kraju oferuje pożyczki hipoteczne na tego typu inwestycje pod zastaw nieruchomości w Polsce.